120x600

Alemdar inşaat

15-09-2022 BOLU

Yeni itfaiye binasının açılışı törenle yapıldı

Bolu’da, belediye tarafından Paşaköy Mahallesi'nde yapılan yeni binasına taşınan İtfaiye Müdürlüğünün açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yeni itfaiye binasının açılışı törenle yapıldı
Bİ tur

Açılış töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Bu bölgeyi Bolu’da yangınlara en hızlı müdahale edilebilecek bölge olduğu için seçtik. Biz itfaiye teşkilatımızla öteden beri gurur duyuyoruz. Çünkü bölgenin en hızlı itfaiyesi. Araç-gereç tesisat bakımından en iyi itfaiye. Eğitim açısından da keza aynı durumda. Bu bina yaklaşık 1 yılda yapıldı. 3 bin 100 metrekare kapalı alanı var. Bunun yaklaşık bin metrekaresi garajlardan oluşuyor. Şu anda 17 aracı aldırabiliyoruz. Öbür binamızda bu tür hizmetler yeterli değildi. Burada toplam 71 itfaiye personelimiz var. 24 saat çalışıyorlar, 48 saat istirahat olarak devam ediyor. Bolu’da yangına ulaşma ortalama 7 buçuk dakikaydı şimdi 5 dakikanın altına düşecek.  İtfaiye teşkilatımıza ve Bolu’muza hayırlı olsun. Bu arada 6’lı masada isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum olarak biz bekliyoruz. Bolu’da bir kardeşiniz var. Diploması var. 8 yıllık devlet deneyimi var. Girdiği son 5 seçimin hepsini kazanmış. Başarı öyküsü de var. Aklınızın bir kenarında bulunuversin” dedi.

 

 

Özcan’ın ardından kürsüye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ise "Bolulular için hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki şey talep etti. 'Meral abla benim adımı 6’lı masada unutma.' Şimdi herkesi komaya sokayım. Unutmayacağım. Tanju başkan. Bunlar alındı konuldu. Sorunumuz yok” diye konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasına şu şekilde devam etti;  “ Millet ittifakına ait olan tüm belediyelerde sosyal belediyecilik anlayışının her anlamıyla uygulandığını görüyorum. Ankara’daysa aylık bir kilo et alabilecekler için Ankara Kartı görüyorum. İstanbul’da ve diğer şehirlerde sizin yaptığınız gibi doğal gaz parasının, Bolu’da olduğu gibi ödeyemeyecek durumda olan, soğukta,  kışta aç ve açıkta kalmasın diye hem ısınma parasını veren hem gıda yardımı yapan hem o insanlara dokunan bir sosyal belediyecilik anlayışının bu ülkeye geldiğini görüyorum. Yeni itfaiye binanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah yangınlar çıkıp, bu bina sık sık kullanılır olmaz. “ biçiminde konuştu.

 

 

 

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BOLU HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları