120x600

Alemdar inşaat

12-08-2022 GÜNDEM

Türk Kızılay Genel Müdürü Altan'dan Bolu ziyareti

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Kızılay Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı, Bolu Valisi Erkan Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Türk Kızılay Genel Müdürü Altan'dan Bolu ziyareti
Bİ tur

Kızılay Bolu Şubesi ekibine, Türk Kızılay Genel Merkezi'nce hazırlanan 'Afetlere Hazırlık ve Müdahale Eğitimi' verildi. 30 kişiden oluşan ekip Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Türk Kızılay'ın rolü, afetler, risk azaltma, olası afet senaryoları, afetlerde beslenme gibi konularda eğitilerek, bilgilendirildi. Türk Kızılay'ın, yereldeki bu eğitimlerle hem profesyonel ekibi hem de gönüllüleri ile birlikte oluşturulacak yerel afit timleri ile ülke genelinde daha hızlı ve profesyonel şekilde hareket edebilmesi hedefleniyor.

 

 

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Bolu'da bu eğitimi alan ekibi Kızılay Bolu Şubesi Yerel Afet Deposu’nda ziyaret etti.  Altan, verilen eğitimler sayesinde olası afetlerde yerel düzeyde profesyonel ekiplerin ve operasyonların yapılabileceğini söyledi. Altan, çeşitli yıllarda çeşitli yerlerde müdahalede bulunulan afetleri hatırlatarak eğitimin önemine dikkat çekti; Kızılay Bolu Şube Yönetim Kurulu ile personel ve gönüllüleri tebrik etti.

 

 

Altan, daha sonra Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı ile birlikte Bolu Valisi Erkan Kılıç'ı makamında ziyaret etti. Altan, Vali Kılıç'a ülke genelinde Türk Kızılay ve yerelde yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları