120x600

Alemdar inşaat

12-02-2024 BOLU

TOBB BOLU İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULLARI İLE BAİBÜ ARASINDA GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TOBB Bolu İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi arasında Üniversite’de okuyan gençlere girişimciliğin algısı ve bakış açısını aktarmak, girişimcilik alanında faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile gerçekleştirilecek çalışmalarda iş birliği yapılmasına yönelik “Girişimcilik Kulübü” protokolü imzalandı.

TOBB BOLU İL KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULLARI İLE BAİBÜ ARASINDA GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bİ tur

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen girişimcilik kulübü protokolü imza törenine, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce, kuruldan sorumlu BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ayarcan, TOBB Bolu İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Murat Karaağaç, kuruldan sorumlu BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Perçin, kurulların üyeleri ve Genel Sekreter İsmail Gören katıldı.

Protokol ile Sürdürülebilir kalkınmanın temel şartlarından birisi olan kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımını sağlayabilmek, üniversitemizde girişimcilik ekosistemini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmek, Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde ortak projeler organize edilmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak amacı ile faaliyetler yapılması ve projeler geliştirilmesi, Ulusal ve uluslararası fonlara yönelik ortak projeler hazırlanması ve başvuruların gerçekleştirilmesi, Ortak eğitimler, atölye çalışmaları, yarışmalar ve paneller düzenlenmesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının gençlik çalışmalarının planlanmasında kullanılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirilmesi ve Düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi amaçlanıyor…

 

 

 

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BOLU HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları