120x600

Alemdar inşaat

21-01-2023 SPOR

Sait Karafırtınalar ; '3-0 geriden gelmek kolay değildi. Daha çok maç var, umarım en kısa sürede telafi ederiz'

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Gençlerbirliği maçının ardından, mağlubiyetin en önemli sebeplerinden birisinin orta sahadaki oyuncu eksikliği olduğunu söyledi.

Sait Karafırtınalar ; '3-0 geriden gelmek kolay değildi. Daha çok maç var, umarım en kısa sürede telafi ederiz'
Bİ tur

Spor Toto 1. Lig’in 21. haftasında Gençlerbirliği, sahasında Boluspor’u 5-1 mağlup etti. Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Farklı bir mağlubiyetle ayrıldık. Üzgünüz. Maça da iyi başlamıştık. Maçın başında topun kontrolü bizdeydi. Futbolda orta sahaların önemi bir kez daha ortaya çıktı bugün. 4 eksik oyuncumuzdan 2’si cezalı, 2’si de sakattı. Bunların 3’ü orta saha oyuncumuzdu. Orta sahayı tutamadık. Mağlup olduk. İlk 6-7. sıraya yerleşmek için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Geri düştüğümüz 3 maçta daha önce geriden gelebilmiştik. Kırılgan bir takımda değiliz. 3-0 geriden gelmek kolay değildi. Daha çok maç var, umarım en kısa sürede telafi ederiz.”

 

 

Mustafa Dalcı: “Bugün 15 günde yapılan bir takımı izledik”

 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, Boluspor maçının ardından, 15 günde kurdukları takımın sahaya olumlu katkılarda bulunduğunu belirterek yeni oyuncuların galibiyette önemli rol oynadığını söyledi.

 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkent temsilcisinin teknik direktörü Mustafa Dalcı ise şunları dedi: “Her maç bizim için son maç, Oyuncularımla da onu paylaştım. 17 maçımız var. Hepsini de son maçmış gibi oynamamız lazım. İşimiz çok zor. Yeni bir takım yaptık. Süremiz de çok kısaydı. Bugün 15 günde yapılan bir takımı izledik. Oyuncularımızın tecrübesi, yeteneği, inancı bugünkü skoru ortaya çıkardı. Boluspor’u bu şekilde yenmek gerçekten zor bir iş. Oyuncularımız bir şeylere inandı. Biz burada zor olan bir durumu pozitif hale getirmek için sonsuz bir mücadele vereceğiz. Bu ligi iyi biliyoruz. Herkesin pozitif düşünmesi lazım. Negatif şeyleri düşünmemek gerekiyor. Yüzüncü yılında bu takımı kurtarmak adına oyuncularımızın hepsi çok cesur. Bu çocuklar bu takımı hak ettiği yerde tutacaktır.”
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları