120x600

Alemdar inşaat

12-03-2023 TURİZM

Kartalkaya'da tatilciler kar yağışı eşliğinde kayak yaptı....

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve kayak sezonunda yerli-yabancı binlerce turistin tatil için geldiği Kartalkaya Kayak Merkezinde kar yağışı etkili oluyor. Tatilciler, kar yağışı eşliğinde kayak yapmaya devam ediyor.

Kartalkaya'da tatilciler kar yağışı eşliğinde kayak yaptı....
Bİ tur

Bolu'nun kış turizmi açısından en önemli turizm merkezi olan ve 70 kilometre uzunluğundaki 25 pistiyle kayakseverlerin en çok tercih ettikleri Kartalkaya Kayak Merkezi, sezon sonuna yaklaşıyor. 5 otel 2 bin yatak kapasitesi ile sezon boyunca yerli ve yabancı turistleri misafir etmeye devam ediyor. Şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezinde kar kalınlığı bir metrenin üzerinde bulunuyor. Kar yağışının hakim olduğu Kartalkaya’da kayakseverler uzun pistlerde kayak yaparak vakit geçirdi. Kartalkaya Kayak Merkezinde 26 Mart'ta kayak sezonu sona erecek.

 

 

"İstanbul’a yakınlığı güzel"

İstanbul’dan kayak merkezine gelen Oğuz Emre Yaşar, "Kartalkaya güzel. Bugün hava durumu da iyi. Dün çok kar yağdı, çok fırtına vardı ama bu hafta güzelce kayılabilir. Buraya zaten senelerdir geliyoruz. Bu dördüncü gelişimiz. İstanbul’dan geliyoruz. Seviyoruz Kartalkaya’yı. Bugün bizim son günümüz, o yüzden biraz içimiz buruk. İstanbul’a yakınlığı güzel. Otelleri güzel. Hizmet çok güzel. Kayseri’yi de seviyorum ama burası da güzel" dedi.

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER TURİZM HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları