120x600

Alemdar inşaat

31-10-2023 EKONOMİ

BAŞKAN ABDULLAH ALEMDAR İLİMİZDEN TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA YER ALAN FİRMALARI KUTLADI

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2022 yılı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında yer alma başarısı gösteren firmalara, ülkemiz ve İlimiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına sağladıkları katkılardan dolayı kutladı.

BAŞKAN ABDULLAH ALEMDAR İLİMİZDEN TÜRKİYE’NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARI ARASINDA YER ALAN FİRMALARI KUTLADI
Bİ tur

Başkan Alemdar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2022 yılı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına İlimizde faaliyet gösteren Odamıza kayıtlı 4 firmanın yer aldığını açıkladı. Alemdar, söz konusu firmalardan 2 tanesinin Bolu merkezli, diğer 2 firmanın ise ilimizde şube olarak üretim tesislerinin bulunduğunu söyledi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Başkan Alemdar; “ İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıklamakta olduğu Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasının 2022 yılı sonuçlarına göre İlimizde faaliyet gösteren Odamıza kayıtlı 4 firma listeye girme başarısı göstermiştir. İlimiz merkezli Gentaş Dekoratif Yüzeyler A.Ş. 374. sırada, Bolca Hindi Üretim A.Ş. ise 406. sırasında yer alırken, İlimizde üretim faaliyetine devam eden Schott Orim Cam A.Ş. ise 206. sırada ve Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş. 329. sırada yer aldı. Ülkemiz ve ilimiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına sağladıkları katkılarla, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girme başarısı gösteren Odamız üyesi firmalarımızı kutluyor, Bolu iş dünyasının çatı kuruluşu Bolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak, firmalarımızın her zaman yanında yer aldığımızı ve büyüme yolculuklarında kendilerini hep destekleyeceğimizi ifade ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Fazilet Tekman
Köşe Yazarları
Burç Yorumları